Budujemy hale,
jakich potrzebujesz.

Lekka hala namiotowa dla przemysłu spożywczego

Firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji przypraw dla przemysłu mięsnego stanęła przed poważnym wyzwaniem logistycznym. Z powodu rosnącej produkcji i asortymentu, pilnie potrzebowała dodatkowej przestrzeni magazynowej na przechowywanie swoich towarów.

Towary te, będące wrażliwe na wilgoć, deszcz i śnieg, wymagały szybkiego rozwiązania, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia. Czas miał tutaj kluczowe znaczenie, gdyż każde opóźnienie mogło negatywnie wpłynąć na jakość produktów, a tym samym na reputację firmy na rynku.

Typ hali
Lekkie hale namiotowe
Przeznaczenie
Magazyn
Wymiary hali (Szer./Dł./Wys.)
10 / 15 / 3,5 m
Powierzchnia
150 m2
Czas realizacji
4 dni
Lekka hala namiotowa dla przemysłu spożywczego

Lekka hala namiotowa to szybka i efektywna alternatywa tradycyjnych budynków magazynowych. Dzięki jej modułowej konstrukcji i prostocie montażu, byliśmy w stanie bardzo szybko dostarczyć potrzebną przestrzeń magazynową, która została postawiona bezpośrednio na placu przed firmą.

Ta wytrzymała konstrukcja idealnie sprawdziła się jako magazyn dla wrażliwych na warunki atmosferyczne przypraw. Zapewniła im skuteczną ochronę przed deszczem i śniegiem. Wybór hali namiotowej nie tylko rozwiązał problem braku miejsca na magazynowanie. Pozwolił również na utrzymanie ciągłości działania firmy, unikając potencjalnych strat związanych z pogorszeniem się stanu towarów.

dach trudnopalny, plandekowy z tkaniny PCV
Dach z plandeki
Dach z plandeki to doskonały wybór, który nie tylko chroni przechowywane produkty, ale również pozwala na dostęp światła dziennego do wnętrza hali. Tym samym obniża koszty eksploatacji i poprawia warunki pracy. Dodatkowo charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne i jest trudnopalny, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
podsufitka przeciw skraplaniu się pary wodnej
Zapobieganie kondensacji
Podsufitka montowana jako plandeka wewnętrzna ma za zadanie przeciwdziałać skraplaniu się pary wodnej z dachu. Wykonana jest z paroprzepuszczalnego materiału, który zatrzymuje ciecz. Dzięki niej, wilgoć obecna w powietrzu nie osadza się bezpośrednio na przechowywanych produktach.
dwuskrzydłowa brama przesuwna
Szeroki wjazd
Szeroka brama zapewnia łatwy i szybki dostęp do dodatkowej przestrzeni magazynowej. Dzięki braku automatycznych mechanizmów jest prosta w obsłudze i minimalizuje koszty konserwacji, co przekłada się na długoterminową oszczędność dla firmy.
Hale Halstar

Przestrzeń dla Twojej Działalności

Budowa hali to inwestycja długoterminowa. Jednak jej koszty się zwrócą. Zwłaszcza, gdy zainwestujesz w solidną halę, która spełni Twoje potrzeby.

Zobacz, o co pytają inni przez zakupem hali i podejmij najlepszą dla siebie decyzję.

Prywatne: Czy cena hali obejmuje też zakup gruntu?

Nie, w cenę hali nie jest wkalkulowany koszt zakupu działki. Miejsce budowy hali wskazuje Klient i to on posiada prawa do działki, umożliwiające postawienie na niej budynku.

Prywatne: Czy dostarczacie dodatkowe wyposażenie hali lub inne niż standardowe wykorzystanie hali na przykład na mieszkanie.

Wymaga to znajomości odrębnych przepisów prawnych, dlatego w Halstar nie świadczymy tego typu usług. Nie zajmujemy się także aranżacją wnętrza hal.

Prywatne: Czy hale można pokryć innym materiałem niż blachą lub płytą sandwich – np. drewnem?

Nie leży to w zakresie usług oferowanych przez Halstar. Specjalizujemy się w budowie hal aluminiowych lub stalowych pokrytych: plandeką PCV lub blachą trapezową w przypadku hal aluminiowych.
Dach i ściany hal stalowych mogą być wykonane z blachy trapezowej lub płyt sandwich o różnej grubości.

Prywatne: Czy halę można postawić wszędzie?

Technicznie jesteśmy w stanie przeprowadzić budowę niemal w każdych warunkach. Jednak przed inwestycją koniecznie trzeba sprawdzić w lokalnym urzędzie, czy na danej działce można wybudować halę i jakie są w tej kwestii wymogi.

Prywatne: Czy oferujecie hale na gotowo, „pod klucz”?

Nie wykonujemy budowy pod klucz. Budowa hali nie obejmuje aranżacji i wyposażenia, wykonania fundamentów, instalacji wodno-kalanlizacyjnej czy ogrzewania hali.

Prywatne: Czy wybudujecie halę wg. statyki dostarczonej przez klienta?

Pracujemy wyłącznie na statyce przygotowanej przez nasz własny dział projektowy. W ramach kompleksowej oferty Halstar można zamówić halę z pełna statyką, wykonaną przez doświadczonych specjalistów Halstar.

Prywatne: Ile czasu trwa montaż hali?

W zależności od rozmiaru i rodzaju hali od kilku do kilkudziesięciu dni. Na przykład halę aluminiową z dachem PCV, ścianami z blachy trapezowej o wymiarach 10×15 m montujemy w ok. 4 dni robocze.
Hala stalowa izolowana 20x30x5m zajmie nam: około 21 dni roboczych.

Prywatne: Jaki jest czas dostawy od momentu zamówienia hali?

W zależności od rozmiaru, wyposażenia i rodzaju hali: 8-14 tygodni.

Prywatne: Jaki wygląda proces zamówienia hal?

Pierwszym krokiem jest uzgodnienie rozmiaru oraz wyposażenia hali. Następnie przygotowanie statyki czyli analizy i projektowania konstrukcji, wymagane przez przepisy do uzyskania pozwolenia na budowę. To zajmuje około 3 tygodni. Kolejny krok to potwierdzenie zamówienia hali i montaż (zajmuje od 8-14 tygodni). Z Halstar cały proces przebiega sprawnie, bo pomożemy Ci na każdym kroku, poprowadzimy Cię za rękę. Po prostu napisz, a my już wszystkim się zajmiemy.

Prywatne: Jakie są ewentualne koszty dodatkowe?

Głównym dodatkowym kosztem jest wykonanie fundamentów. Plan wykonania fundamentów wraz z szalunkami jest dostarczany przez Halstar. Inne dodatkowe koszty to np. koszty montażu hali czy utylizacji odpadów.